IV Noc Biologów za nami! PDF Drukuj

Już za nami czwarta, arcyciekawa edycja Nocy Biologów. Studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Nauk Biologicznych przygotowali moc atrakcji, w efekcie ponad 60 imprez. Wśród nich na nadzwyczajną uwagę zasługiwał pionierski, spektakularny finał współpracy Akademii Sztuk Pięknych i Wydziału Nauk Biologicznych. Nasz Wydział reprezentowali dr Józef Krawczyk oraz przedstawiciele naszego zakładu, dr Jarosław Kania i mgr Radosław Gil, natomiast ASP prof. Adam Chmielowiec, mgr Sonia Ruciak, mgr Albertyna Kacalak i mgr Mariusz Wildeman. Współpraca artystyczno-biologiczna zaowocowała inspirującym i jedynym w swoim rodzaju programem, w skład którego wchodziły:

- wystawa pt. „Artystyczno-biologiczne spojrzenie na różnorodność owadów”, na której zaprezentowano m.in. zdjęcia, rysunki, gabloty entomologiczne, rzeźby, obrazy, terraria z żywymi stworzeniami, koszulki inspirowane gatunkami chronionych owadów oraz naturalne perfumy;

- prelekcja pt. „Przyrodnicze inspiracje w sztuce filmowej - czyli artyści i biolodzy idą do kina”;

- oraz instalacja prof. Adama Chmielowca pt. „Owadzi kształt rzecz ważka”, która zawładnęła przestrzenią w holu i przed wejściem do Instytutem Biologii Środowiskowej przy ul. Sienkiewicza. Opis i zdjęcia znajdują się na stronie Gazety Wrocławskiej (link) i na autorskim blogu Profesora (link).

Własne zajęcia pt. „Którędy do domu? – migracje w świecie zwierząt” przygotowały również mgr Agnieszka Sala i mgr Agata Piwnik. W ich ramach starały się zaciekawić uczestników tym niezwykłym fenomenem w świecie przyrody i go wyjaśnić.

Dodatkowo mgr Radosław Gil zorganizował wystawę zdjęć pt. „Wydział Nauk Biologicznych – bo życie jest pasją” w holu Instytutu Biologii Eksperymentalnej przy ul. Kanoniej. Będzie ona otwarta jeszcze do 24 stycznia.

A więc było tak inspirująco i tak bardzo biologicznie, że nie możemy się doczekać następnej edycji. Już na nią zapraszamy!