pimpinellae_pygidium_s_a.jpg
Dni Karpia 2014 PDF Drukuj

W ramach regionalnych obchodów Dni Karpia w Dolinie Baryczy w Stacji Ornitologicznej Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego co roku organizujemy w Rudzie Milickiej interaktywne zajęcia dla szkół. Tym razem, w roku 2014, odbyły się one w dniach 1-2 października. Wśród organizatorów i osób omawiających konkretne, atrakcyjne dla uczniów tematy, znalazła się mgr Beata Orłowska (pracownik Stacji Ornitologicznej) oraz doktoranci z Instytutu Biologii Środowiskowej: mgr Anna Najbar (Zakład Biologii Ewolucyjnej i Ochrony Kręgowców) i mgr Radosław Gil (Zakład Biologii, Ewolucji i Ochrony Bezkręgowców). Uczestnicy spotkań mogli poczuć się jak studenci biologii i na własne oczy przekonać się, że martwe drewno wcale nie jest martwe a płazy to nie jaszczurki. Nie lada gratką było odnalezienie pochowanych ptasich gniazd. Duże zainteresowanie wywołała możliwość zobaczenia salamandry plamistej, obserwacji ptaków przy karmiku i poznania największych owadów Polski. Dzięki tym zajęciom uczniowie przekonali się, jak ciekawy jest otaczający ich świat przyrody i jak wiele jeszcze może skrywać tajemnic. W przeciągu dwóch intensywnych dni odwiedziło nas blisko 200 osób. Dziękujemy i zapraszamy ponowienie za rok!