IMG_0520 (Custom).JPG
verbasci_total_s.jpg
Festiwal Nauki w Naszym Zakładzie PDF Drukuj

W tym roku w dniach 19 - 23 września 2014 już po raz siedemnasty odbyła się największa w naszym kraju popularnonaukowa impreza. Kolejny Festiwal Nauki, obecnie pod hasłem: „Ścieżki rozumu” zaprosił do wspólnego poznawania świata. Wśród organizatorów i osób omawiających konkretne tematy znaleźli się pracownicy i doktoranci naszego zakładu: prof. dr hab. Dariusz Tarnawski, dr Aleksandra Kilian, mgr Urszula Kaflowska, mgr Agnieszka Sala, mgr Radosław Gil oraz studentki III roku Biologii Środowiska - Emilia Banasiak i Joanna Bednarczuk. Nasi przedstawiciele zaangażowali się w przeprowadzenie ciekawych zajęć na uczelni, we wrocławskim „Parku Wiedzy” oraz w terenie. Opowiadali o wybranych rzadkich gatunkach owadów i konieczności ich ochrony, zdradzali tajemnice powstawania intrygujących gablot entomologicznych, starali się odpowiedzieć na pytanie „dlaczego komar bzyczy”, zachęcali do budowy domków dla owadów (błonkówek i motyli) oraz przekonywali o konieczności ich ochrony.

Prof. dr hab. Dariusz Tarnawski z dr. hab. Jurandem Wojewodą, pracownikiem Instytutu Geologii UWr oraz architektem Katarzyną Cincio-Gajewską, podczas spotkania z zainteresowanymi wrocławianami rozważali kwestię połączenia zabytkowego modernistycznego osiedla-ogrodu (z 1930 roku) przy ul. Grudziądzkiej z biegnącą wzdłuż ul. Toruńskiej częścią nabrzeża Odry na tle występujących w tym rejonie uwarunkowań przyrodniczych.

Dziękujemy organizatorom i słuchaczom tegorocznej edycji festiwalu oraz zachęcamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku!