Leucorrhinia_pectoralis.jpg
Przyroda od strony wody - rejs szkoleniowy po Odrze PDF Drukuj

W dniu 23 maja br. odbył się rejs szkoleniowy po Odrze. Niecodzienne zajęcia terenowe odbyły się dzięki życzliowości RZGW. Kapitanem rejsu szkoleniowego był Pan Paweł Łazik (Kierownik Nadzoru Wodnego), który zaprezentował nam biologom najciekawsze miejsca w dolinie Odry na odcinku od Rędzina do Malczyc. W tej niezapomnianej i pełnej wrażeń podróży wzięli udział pracownicy naszego zakładu, specjaliści botanicy z Instytutu Biologii Środowiskowej, doktoranci oraz wyróżniający się studenci biologii środowiska. W czasie rejsu zapoznaliśmy się z problemami związanymi z zarządzaniem rzeką, obserwowaliśmy przyrodę, poznawaliśmy siedliska i gatunki związane z korytem rzeki Odry. Serdecznie dziękujemy naszym Gospodarzom za pokazanie nam tak ciekawych miejsc i otwartość.